Zdravie

Špeciálne vyvinutá kombinácia prírodných antioxidantov, ktoré odstraňujú voľné radikály v organizme a čakankový inulín (F.O.S. fruktooligosacharidy) - probiotikum, ktoré značne znižuje výskyt patogénov v tráviacom trakte, vytvárajú spoločne výnimočnú podporu k zachovaniu zdravia.

Unikátna kombinácia prírodných antioxidantov pochádza z antarktického krilu (ASTAXANTÍN) a vybraných rastlinných extraktov (klinček - eugenol; citrusové plody - naringin; kurkuma - kurkuminoidy; rozmarín - karnozová kyselina a vinič - proanthocyanidiny). Tieto extrakty sú v boji proti voľným radikálom 3,5 krát účinnejšie ako vitamín E.

Inulin je fruktan extrahovaný z koreňa Cichorium intybus L. (čakanka obyčajná). Odoláva agresívnej kyseline chlorovodíkovej v žalúdku i tráviacim enzýmom. Funguje v hrubom čreve ako zdroj živín pre niektoré mikroorganizmy. Vytvára ideálne životné podmienky pre mnoho priateľských baktérií (napr. Lactobacillus Biffidus). Podporuje ich rast a delenie a nepriamo tak bráni nežiaducemu rozmnoženiu ostatných (nepriateľských) baktérií. Pomáha tak okrem iného predchádzať infekčným hnačkám. Jeho dôsledkom je zlepšenie činnosti čreva a posilnenie imunitného systému. Inulín sa tak nepriamo podieľa na nepretržitom boji proti črevným zápalom aj nádorovým ochoreniam čreva.

návrat na úvodnú stránku  ۰  návrat na začiatok textu